• Ürün Kodu :U0618
 • Ürün Adı :Arduvaz Taşı
 • Ürün Grubu : Çatı Kaplama
 • Ürün Markası : Onduline
 • Açıklama: ARDUVAZ doğal bir taş olup, Avrupa’da uzun yıllardır kullanılagelen uzun ömürlü, prestijli, estetik bir çatı kaplama malzemesidir.

Projeye Ekle

Proje Kalemleri

  Arduvaz Taşı

  En: 250 mm
  Boy: 200 mm
  Net kaplama alanı: 25 adet/m²
  Kalınlık: 5-7 mm
  Renk: Siyah
  Ağırlık: 800 gr
  Ambalaj: 115 cm x 115 cm x 90 cm
               : 1300 ± 100 adet/paket

  ISOLINE - ARDUVAZ Sistemi:

  Uzun yıllardır kiremit altında güvenli bir su yalıtım malzemesi olarak kullanılan ISOLINE, özel olarak geliştirilen  “akıllı çıta sistemiyle” arduvaz kaplı çatıları daha ekonomik, kolay uygulanır ve güvenilir hale getirmektedir.

   Akıllı Çatı Sistemi:

  ARDUVAZ taşları özel çıtalara ile monte edilerek, taşların çatıdaki stabiliteleri, çıta üzerindeki ara mesafeleri milimetrik olarak saptanmış yuvalara takılan paslanmaz çelik kancalarla elde edilmektedir. Taşlar üzerinde herhangi bir matkap veya çivi deliği açılmasına gerek kalmaz . Montaj işlemi hızlı ve güvenlidir. Bu sistem kullanıcıya aşağıdaki avantajları sunar.

  Malzemeden Tasarruf

  Sistemin temelini oluşturan ISOLINE’in  kesinlikle su geçirmez bir malzeme olması sebebiyle, klasik uygulamada ARDUVAZ taşlarının arasında su sızmaması için kaçınılmaz olan binilerden doğan kayıplar en aza çekilebilmektedir. Bunun sonucunda eskiden 1 m2 kaplamak için 2,4 m2 arduvaz kullanılırken, ISOLINE sistemi nde gereken arduvaz sadece 1,18 m2 olmakta, böylelikle  malzemenin yarısından tasarruf edilmektedir.

  Hafiflik

  Kullanılan taş miktarının azalması doğal olarak çatının ağırlığına da olumsuz etki yapmaktadır. Geleneksel sistemle kaplanan ARDUVAZ çatıların ağırlığı yaklaşık 30-35 kg/m2 iken, ISOLINE sisteminde ağırlık 16 kg/ m2’ye düşmektedir. 

  Güvenli, Kolay ve Hızlı Montaj 

  Çıta ayrıca her taşın kendisi için ayrılmış yuvalara sıkışarak oturmasını sağlayarak rüzgar güvenliğini daha da artırmaktadır. Teknik imkanları nedeniyle “akıllı çıta” olarak nitelendirilen bu elemanların Isoline üzerinde oturacağı hizalar ise Isoline levhalarına basılmış çizgilerle belirtilmekte, o nedenle de ölçü almaya gerek kalmamaktadır. Her nekadar arduvaz doğal bir malzeme de olsa üzerine ağır bir metal düşmesi gibi etkilerden  zarar görebilir. ISOLINE sisteminin bir diğer avantajı böyle bir durumdan çatının su geçirimsizliğinin etkilenmemesidir. Ayrıca ARDUVAZ'ın tespitinde kullanılan kanca sistemi ,istendiğinde aradan bir taşın çıkartılıp değiştirilmesine imkan vermektedir.

  Ürün Dökümanları

  İlgili Ürünler