• Ürün Kodu :U0041
 • Ürün Adı :Yalı Taşyünü
 • Ürün Grubu : Duvar Yalıtımı
 • Ürün Markası : İzocam
 • Açıklama: Yalı baskısı sistemleri için özel ebatta üretilmiş, ısı, ses yalıtımı ve yangın güvenliği amacıyla kullanılan kaplamasız taşyünü levhalardır.

Projeye Ekle

Proje Kalemleri

  Yalı Taşyünü

  Yalı baskısı sistemleri için özel ebatta üretilmiş, ısı, ses yalıtımı ve yangın güvenliği amacıyla kullanılan kaplamasız taşyünü levhalardır.

  Kullanım Alanları

  Levhalar, yalı baskısı sisteminin taşıyıcı iskeletini oluşturan ahşap levhaların ve plastik profillerin arasına yerleştirilir. Sistemin bütün parçaları doğru uygulandığında yalı taşyünü malzemelerin üzerine herhangi bir yük (lata, yalı baskısı profilleri, rüzgar vb.) gelmez. Bu yüzden Yalı Taşyünü levhaların dübeller ile sabitlenmesine gerek duyulmayabilir. Bunun için yalı baskısı sistemin taşıyıcı iskeleti oluşturulurken levha genişliğinden biraz daha dar yapılması durumunda taşyünü levhalar sıkıştıma usulü ile de sabitlenebilir. %100 boyutsal kararlılık özellikleri sayesinde zaman içinde boyutsal olarak herhangi bir değişikliğe uğramayacak olan taşyünü levhalar, bina ömrü boyunca ısı, ses yalıtımı ve yangın güvenliği görevlerini yerine getirecektir. Ancak taşıyıcı iskeleti oluşturan lata ve/veya profiller arasındaki mesafenin sabit tutulamama riski varsa dübel ile sabitleme yapılabilir.

  İlgili Ürünler