• Ürün Kodu :U0061
 • Ürün Adı :Foamboard 2500 D
 • Ürün Grubu : Döşeme Yalıtımı
 • Ürün Markası : İzocam
 • Açıklama: Binaların toprak altında kalan bodrum perde duvarlarında, zemine oturan döşemelerde ısı yalıtımı amacıyla kullanılan ekstrüde polistiren levhalardır.

Projeye Ekle

Proje Kalemleri

  Foamboard 2500 D

  Binaların toprak altında kalan bodrum perde duvarlarında, zemine oturan döşemelerde ısı yalıtımı amacıyla kullanılan ekstrüde polistiren levhalardır.

  Kullanım Alanları

  Toprakaltı dış duvar ısı yalıtımında Foamboard levhalar bitümlü su yalıtım örtüleri ile birlikte kullanılmaktadır. Toprakaltı dış duvarlarda, yüzey düzeltmesi için sıva yapılıp su yalıtımı uygulandıktan sonra, Foamboard levhalar serbest olarak, su yalıtımı üzerine yerleştirilir. Bu işlem, baskı duvarı ve toprak dolgu ile beraber yürütüldüğü takdirde, levhaları yapıştırmaya gerek yoktur. Diğer bir yöntem ise; Foamboard levhaların, yer yer soğuk bitüm ile bitümlü su yalıtım membranlarının üzerine yapıştırılmasıdır. Bundan sonra baskı duvarı örülerek ve toprak dolgu yapılarak uygulama tamamlanır. Her iki uygulamada da levha ek yerlerinin tam intibak etmesine özen gösterilir. Toprakaltı dış duvar yalıtımında, su yalıtımını delmemek için dübel kullanılmaz.

  İlgili Ürünler